BLOG

Zdrowe odżywianie

Dlaczego “NIE” dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna stała się bardzo popularnym sposobem na odchudzanie. Czy faktycznie pomaga schudnąć bez uszczerbku na zdrowiu ? Czy to kolejna modna dieta zachęcająca do katownaia się? Przeczytajcie koniecznie

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Cykl video: Pytania do dietetyka ” Czy można zdrowo podjadać?”

To intrygujące pytanie zadały mi cudowne kobiety “w sieci offline” z którymi na stałe podjęłam współprace, aby wspierać inne kobiety, które żyją szybko i nie mają czasu dla siebie. Mam nadzieję, że swoją osobą będę mogła Was kobiety zainspirować do zmiany stylu życia na lepsze, zdrowsze ale przede wszystkim rozsądne!

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

MUST HAVE każdej mamy

Współpracuje m.in z marką Beaba Polska, którą pokochałam w momencie kiedy moja córeczka pojawiła się na świecie. Zupełnie niezależnie od obecnej współpracy zamawiałam ich produkty, szczególnie te związane z rozszerzaniem diety. Dziś krótki opis produktów niezbędnych przy rozszerzaniu diety Waszych pociech.

CZYTAJ DALEJ »
Dieta wegetariańska i wegańska dla dzieci
Zdrowe odżywianie

Dieta wegańska i wegetariańska dla dzieci – zdrowa czy nie?

Dożywocie – taki wyrok usłyszeli rodzice z Atlanty, którzy zagłodzili swoje dziecko wegańską dietą. Francuski sąd skazał na 5 lat więzienia matkę-wegankę, której 11-miesięczny syn zmarł z niedoboru witamin. Pewnie znasz z mediów więcej takich historii. Czy więc dieta wegańska lub wegetariańska jest dla Twoich dzieci bezpieczna?

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Jaja – zdrowe czy nie?

Moja ostatnia wizyta 22 marca w Dzień Dobry TVN wywołała lawinę komentarzy i wiadomości w kwestii jaj. Czy są zdrowe czy nie? Ile można ich zjeść? Czy faktycznie są przyczyną chorób serca i miażdżycy? Mam nadzieję, że tym artykułem uda mi się wyjaśnić Wasze wątpliwości.

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Oczyszczanie organizmu – pomaga czy szkodzi?

Wiosna, wiosna i zaczynamy myśleć o tym jak schudnąć do lata. Nie brakuje pomysłów na to, jak schudnąć a coraz modniejszym sposobem, za niemałe pieniądze, stała się dieta oczyszczająca. Czy warto zainwestować w oczyszczanie organizmu? Jakie są tego efekty, a jakie skutki uboczne? Przeczytajcie ten artykuł bardzo uważnie. Mam nadzieję, że wielu Wam pomoże podjąć mądrą decyzję, zanim zaczniecie swoje przygody z “oczyszczaniem”.

CZYTAJ DALEJ »
Czy mrożone owoce i warzywa są zdrowe, czy nie
Zdrowe odżywianie

Mrożonki na zimę – zdrowe czy nie?

Czy mrożone warzywa są zdrowe i cenne w witaminy i składniki mineralne, czy mogą być alternatywą dla świeżych, jak je przygotować, by zachować 100 proc. witamin i czy mrożonki to dobre rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym?

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Czy picie kawy jest zdrowe czy szkodliwe?

Pić kawę czy nie pić – oto jest pytanie? Kto z nas nie lubi kawy? Jednak budzi wiele kontrowersji w kwestii zdrowia. Dziś artykuł o kawie i mitach dotyczących kawy oparty na publikacjach naukowych. Przeczytajcie koniecznie i sami zdecydujcie czy możecie ją pić bez wyrzutów sumienia…

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

7 zasad jak przetrwać Święta Bożego Narodzenia na diecie

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, pełen radości, uśmiechu oraz rodzinnych spotkań. Jednak większość z Was ma obawy o to, aby nie przytyć podczas świąt – szczególnie jeśli udało Wam się podjąć wyzwanie w 2018 i schudnąć. Co teraz? Jak jeść? Czy nie jeść? Czego unikać? Czy da się w ogólnie nie przytyć podczas Świąt?

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Ćwiczę dużo, a nie chudnę – co mam zrobić?

Znasz to? Postanawiasz zmienić styl życia. Przechodzisz na dietę, robisz ćwiczenia. Potem wchodzisz dumnie na wagę, a tu… rozczarowanie. Ta ani drgnie, a często wskazówka przesuwa się do góry. Czemu tak się dzieje i co należy zmienić, aby sport stał się przyjemnością i dawał satysfakcję w utracie kilogramów?

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Wizyta u dietetyka – jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto

Coraz częściej pacjenci spotykają się z wieloma ofertami dietetyków. Kolorowe ulotki, zdjęcia na portalach społecznościowych mają przyciągnąć uwagę. Najlepiej schudnij szybko, tu i teraz. Jak powinna wyglądać wizyta u dietetyka i czym różni się dietetyk po studiach od “dietetyka” po kursach czy studiach podyplomowych? Przeczytajcie, wyciągnijcie wnioski i zdecydujcie sami czy warto.

CZYTAJ DALEJ »
Zdrowe odżywianie

Rozszerzanie diety niemowlaka okiem dietetyka – kiedy, co, jak i dlaczego [aktualne zalecenia]

Dylemat wielu matek, które są bombardowane informacjami od swoich mam, babć, telewizji, kolorowych gazet, reklam czy dr Googla… Kiedy zacząć podawać dziecku inne posiłki niż mleko? Co podać – warzywa czy owoce? Czy dziecko musi siedzieć? No i wreszcie – jak wybrać najzdrowszą i najmądrzejszą drogę dla swoich dzieci, aby dieta stała się dla nich nawykiem na całe życie.

CZYTAJ DALEJ »
Scroll to Top