Cykl video: Pytania do dietetyka ” Czy można zabronić dziecku jeść słodyczy?”

Większość rodziców zaczyna się stresować kiedy ich pociechy mają styczność z jedzeniem niekoniecznie zdrowym m.in słodycze! Jak reagować na takie sytuacje i co robić? Czy można zabronić dziecku jeść słodyczy?Odpowiadam w krótkim filmie o swoich "mamowo-dietetycznych" doświadczeniach.

Gdy dziecko w wieku 3 lat styka się z równieśnikami np. w przedszkolu nagle odkrywa, że słodycze istnieją. Część rodzin oczywiście podaje dzieciom znacznie wcześniej słodycze, ale piszę o tych domach w których słodyczy nie ma i rodzice starają się swoim przykładem pokazać, że zdrowe żywienie ma znaczenie.

To dylemat wielu rodziców, jak się wtedy zachować, co zrobić, jak postępować? Przecież chodzi o ich zdrowie, dobro. Czasami emocje biorą górę i w rodzicach pojawia się bunt, złość. 

W krótkim filmie opowiadam o swoich doświadczeniach z Hanią i jej przygodą ze słodyczami. 

Obejrzyjcie koniecznie i zostawcie komentarz jak Wasze historie “Słodycze i dzieci” 🙂 

Pamiętajcie nie jesteście w tym sami, ale to co można zrobić zawsze, ale to zawsze przynosić różne zdrowe przekąski czy nawet owoce zamiast słodyczy i starać się dogadać z osobami, które mają inne zdanie w tym temacie.

Uwierzcie mi, że gdyby dzieciom na przyjęciu urodzinowym podać owoce i warzywa oraz zdrowe przekąski z humusem i nic poza tym, zjedzą! 

sami sprawdźcie.

 

Jeśli macie pytania piszcie na moim blogu, Facebooku oraz Instagramie.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Zobacz również:

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na blogu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celach marketingowych przez firmę Anna Radowicka zgodnie z Polityką Prywatności.

Scroll to Top