Odchudzanie a Nowy Rok – w co warto zainwestować?

Nowy Rok i wiele postanowień noworocznych, od zawsze najbardziej popularny cel: " muszę się odchudzać..." W co warto zainwestować, aby nie mieć takiego postanowienia z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Jak co roku w styczniu mam znacznie więcej pacjentów niż np. przed  Świętami. Mam wrażenie, że pacjenci odchudzają się znowu z “okazji”. Okazją jest Nowy Rok, bo warto coś zmienić, warto mieć jakieś postanowienia. Cieszę się, że pacjenci mnie odwiedzają, ale naprawdę odchudzanie to przede wszystkim nie katowanie się, nie stosowanie mono diet, modnych diet. Chciałbym bardzo, aby podejście do utraty kilogramów zmieniło się. Najważniejsze, aby zagościł rozsądek.

Tym artykułem chciałabym podać kilka ciekawych rozwiązań: jak można w łatwy sposób zmienić nawyki żywieniowe i przy okazji schudnąć nie na chwile a na zawsze. 

  • wizyta u specjalisty dietetyka, może odbyć się prywatnie lub państwowo. Dietetycy przyjmują bezpłatnie na mojej byłej uczelni SGGW w Warszawie. 
  • nie korzystajcie z gotowych diet, które oferują pseudodietetycy po kursach.
  • nie ulegajcie modzie na medialne odchudzanie. Każdy z nas ma inne potrzeby, inne zapotrzebowanie na kalorie, różnimy się masą ciała, wzrostem i wieloma czynnikami.
  • zainwestujcie w wykształconego trenera personalnego (nie po kursie)  i dobierzcie razem aktywność fizyczną przede wszystkim do Waszego składu ciała oraz diety. 
  • gotujcie sami, nie kupujcie gotowych posiłków w tym cateringów dietetycznych. 80% na rynku jest źle zbilansowana merytorycznie.
  • kupcie sprzęt do przygotowywania posiłków. Osobiście polecam blender Blendtec w którym mogę zrobić posiłki na cały dzień: 

ŚNIADANIE

owsianka z owocami dla całej rodziny 

II ŚNIADANIE

smoothies z warzyw i owoców na mleku roślinnym + płatki jaglane 

OBIAD

pulpety rybne z kaszą gryczaną i warzywami 

PODWIECZOREK

koktajl z warzyw 

KOLACJA

zupa krem z dyni posypana płatkami owsianymi 

to wszystko jestem w stanie przygotować w blenderze Blendtec Designer 725. Blendery zdecydowanie mają lepszą passę w Stanach Zjednoczonych niż u nas w Polsce, ale powoli zdobywają podniebienie polskiego konsumenta. Jeśli ktoś z Was chciałby kupić blender marki Blendtec na hasło AnnaBlendtec jest zniżka i kielich Twister gratis. 

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Zobacz również:

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na blogu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celach marketingowych przez firmę Anna Radowicka zgodnie z Polityką Prywatności.

Scroll to Top