Zdrowe słodycze podczas Świąt Bożego Narodzenia

Blender Blendtec
Jak radzić sobie z plagą prezentów słodyczy podczas Świąt Bożego Narodzenia? Co można zrobić, aby słodycze były wartościowym posiłkiem szczególnie dla dziecka?

Statystyki są przerażające 2/3 mężczyzn w Polsce i 1/2 kobiet ma nadwagę  a 25% jest otyła.

Coraz więcej dzieci boryka się nie tylko z otyłością a zaburzeniami odżywiania związanymi z anoreksją czy bulimią.

Dlatego Święta Bożego Narodzenia to czas dawania głównie słodkich prezentów przez babcie, wujków, ciocie, przedszkole, Świętego Mikołaja na różnych przyjęciach dla dzieci. Mnie osobiście to boli. Wiem, że nie da się uniknąć takich sytuacji gdzie słodyczy nie będzie i nie uda się rodzicom usunąć ich ze wszystkich miejsc np. przyjęcie urodzinowe koleżanki Twojego dziecka. Nie pójdzie ? No nie…

Ale są różnego rodzaju możliwości np.

  • wziąć ze sobą zdrowe przekąski typu: owoce, suszone owoce, batony owsiane, pieczone ciasteczka, babeczki bez cukru robione w domu i mieć alternatywę dla dziecka, postawić na stole.
  • wcześniej zjeść pełnowartościowy posiłek
  • pić wodę przed uroczystościami (Święta, urodziny itd.)
  • nic nie komentować jeśli dziecko w Twoim odczuciu zje za dużo.

Ostatnio przygotowałam pieczone  kulki jabłkowo-cynamonowe na Wigilię w przedszkolu mojej córki. Przepis znajdziecie w zakładce PRZEPISY.

Przygotowałam je w blenderze, który bardzo polecam wszystkim zapracowanym mamom. Przede wszystkim jest łatwy w użyciu i bardzo ładnie prezentuje się w kuchni, ponieważ panel dotykowy jest elegancki, gładki i niezwykle łatwy w utrzymaniu. Dzięki temu blendery Blendtec nie tylko świetnie wyglądają, ale również sprawiają, że wszystko staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Od blendowania po czyszczenie.

Wystarczy jedno dotknięcie.

Pięciokątny kielich sprawia, że składniki podczas blendowania automatycznie wypychane są na ostrze. W przeciwieństwie do okrągłych kielichów w blenderach Blendtec składniki zamiast kręcić się w kółko, uderzają o płaską ścianę kielicha. To sprawia, że podczas blendowania nie ma potrzeby używania tampera. Przygotowanie babeczek, naleśników oraz placków i kuleczek to kwestia 30 sekund-1 minuty. Poza tym blender ten (Blendtec Designer 725) został uznany za najlepszy blender kielichowy na rynku oraz najlepszym blenderem roku w kategorii smoothie!

Blendery Blendtec są wyposażone w najmocniejsze silniki na rynku. Dzięki temu zapewniają taką siłę jak blendery gastronomiczne, które można znaleźć w ulubionej kawiarni czy restauracji. Silniki Blendtec są w stanie zblendować nawet najtwardsze składniki, takie jak lód, mrożone owoce i surowe warzywa, uzyskując za każdym razem idealnie gładką konsystencję w kilkadziesiąt sekund!

W obecnych czasach mamy tyle możliwości, aby stworzyć zdrowe słodycze i inne bardzo łatwe i szybkie posiłki, że aż grzech nie skorzystać.  Pamiętajcie o tym zanim wybierzecie się na “cukrowe” przyjęcia.

Tymczasem Życzę Zdrowych, Ciepłych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia 2019.

kuleczki jabłkowo-cynamonowe wykonane w blenderze Blendtec Designer 725
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze

Zobacz również:

Spodobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych tekstach na blogu.

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celach marketingowych przez firmę Anna Radowicka zgodnie z Polityką Prywatności.

Scroll to Top